Owoce i Warzywa
 

 Strona główna   |   Dodaj stronę do ulubionych   |   Kontakt     .

 
 


   Menu:     Owoce   |   Warzywa   |   Owocowe i warzywne przepisy kulinarne   |   Alfabetyczny spis treści    

 
     

.

Zupa-krem z salsefii lub skorzonery

Niezbędne składniki:

1/2 kg salsefii lab skorzonery, 25 dag ziemniaków, 15 dag cebuli, 1 szklanka mleka, 1—2 żółtka, x/2 szklanki śmietany, 6 łyżek posiekanego koperku lub koperku i naci pietruszki, sól, ocet

Sposób przyrządzenia

   Korzonki salsefii lub skorzonery i ziemniaki umyć dokładnie, oczyścić i opłukać. Oczyszczone korzonki wkładać do wody z dodatkiem octu, co zabezpiecza przed zmianą barwy. Następnie pokrajać salsefię i ziemniaki w kawałki. Cebulę oczyścić, opłukać i pokrajać. Przygotowane warzywa włożyć do wrzącej osolonej wody. Ugotować do miękkości, przetrzeć przez sito lub zmiksować z dodatkiem gorącego, przegotowanego mleka. Śmietanę rozkłócić z żółtkiem i dodać do zupy. Wsypać zieleninę. Przyprawić do smaku solą. Podawać w filiżankach z dodatkiem groszku ptysiowego.

Drogi Internauto! Jeśli przygotujesz ten przepis kulinarny proszę przyślij nam zdjęcie gotowej potrawy, a umieścimy je tutaj opatrzone twoim komentarzem.
Sprawdź również nasze inne
przepisy kulinarne bazujące na warzywach i owocach.

 
 
 
 

Copyrights © 2007 owoce-warzywa.com. Na stronie "Owoce i Warzywa" zawarty został spis owoców, spis warzyw oraz ich nazwy i podział. Przepisy kulinarne z owocami i warzywami.