Owoce i Warzywa
 

 Strona główna   |   Dodaj stronę do ulubionych   |   Kontakt     .

 
 


   Menu:     Owoce   |   Warzywa   |   Owocowe i warzywne przepisy kulinarne   |   Alfabetyczny spis treści    

 
     

.

Surówka z jarmużu z sokiem z żurawin

Niezbędne składniki:

40 dag liści jarmużu, 20 dag żurawin lub porzeczek (mrożone lub pasteryzowane), 3 łyżki oliwy lub oleju sojowego, 4 ząbki czosnku, sól, pieprz, cukier, 1 jajko ugotowane na twardo
 

Sposób przyrządzenia

   Żurawiny lub mrożone porzeczki umyć. Z połowy owoców wycisnąć sok. Z porzeczek pasteryzowanych nie wyciska się soku, tylko wykorzystuje płyn, który się wydzielił w trakcie pasteryzacji. Sok wymieszać z oliwą, dodać roztarty z solą czosnek, przyprawić do smaku pieprzem i cukrem. Liście jarmużu umyć i odciąć ogonki. Przygotowane liście pokrajać w makaronik. W miarę krajania łączyć z sosem. Wymieszać z pozostawionymi owocami, sprawdzić smak, ewentualnie przyprawić i wyłożyć na salaterkę. Posypać posiekanym jajkiem na twardo i natychmiast podawać.

Drogi Internauto! Jeśli przygotujesz ten przepis kulinarny proszę przyślij nam zdjęcie gotowej potrawy, a umieścimy je tutaj opatrzone twoim komentarzem.
Sprawdź również nasze inne
przepisy kulinarne bazujące na warzywach i owocach.

 

 
 
 
 

Copyrights © 2007 owoce-warzywa.com. Na stronie "Owoce i Warzywa" zawarty został spis owoców, spis warzyw oraz ich nazwy i podział. Przepisy kulinarne z owocami i warzywami.