Owoce i Warzywa
 

 Strona główna   |   Dodaj stronę do ulubionych   |   Kontakt     .

 
 


   Menu:     Owoce   |   Warzywa   |   Owocowe i warzywne przepisy kulinarne   |   Alfabetyczny spis treści    

 
     

.

Surówka z jarmużu w majonezie

Niezbędne składniki:

25 dag liści Jarmużu, 15 dag jabłek, 4 ząbki czosnku, '/2 szklanki sosu malonezowego, 2—3 łyżki jogurtu, 4 łyżki posiekanej naci pietruszki, sok i cytryny, sól, cukier
 

Sposób przyrządzenia

   Na surówkę nadają się liście jarmużu bardzo młodego lub wyrośniętego, po pierwszych przymrozkach. Liście umyć, osaczyć, oczyścić odcinając ogonki, które można wykorzystać do gotowania. Czosnek obrać, opłukać, posiekać i rozetrzeć z solą, wymieszać z majonezem, jogurtem i pietruszką. Sos przyprawić do smaku solą, cukrem i sokiem z cytryny. Jabłka umyć, obrać i utrzeć na tarce z dużymi otworami, skrapiając sokiem z cytryny. Wymieszać z sosem. Liście jarmużu drobno poszatkować. W miarę rozdrabniania mieszać z sosem. Przygotowaną surówkę wyłożyć na salaterkę. Ozdobić cząstkami pomidorów lub czerwoną papryką i cząstkami jaj na twardo. Podawać bezpośrednio po przyrządzeniu.

Drogi Internauto! Jeśli przygotujesz ten przepis kulinarny proszę przyślij nam zdjęcie gotowej potrawy, a umieścimy je tutaj opatrzone twoim komentarzem.
Sprawdź również nasze inne
przepisy kulinarne bazujące na warzywach i owocach.

 

 
 
 
 

Copyrights © 2007 owoce-warzywa.com. Na stronie "Owoce i Warzywa" zawarty został spis owoców, spis warzyw oraz ich nazwy i podział. Przepisy kulinarne z owocami i warzywami.