Owoce i Warzywa
 

 Strona główna   |   Dodaj stronę do ulubionych   |   Kontakt     .

 
 


   Menu:     Owoce   |   Warzywa   |   Owocowe i warzywne przepisy kulinarne   |   Alfabetyczny spis treści    

 
     

.

Omlet z jabłkami

Niezbędne składniki:

6 jajek, 2 łyżki cukru, pół łyżeczki soli, łyżka oliwy, 2 jabłka, 2 łyżki masła, cukier puder z cukrem waniliowym do posypania, ewentualnie wiśnie lub truskawki konfiturowe do ozdoby

Sposób przyrządzenia:

   Jabłka obieramy, przekrawamy na pół, usuwamy gniazda nasienne i kroimy na cienkie, w miarę równe półksiężyce, które obsmażamy z obu stron na stojącej na małym ogniu patelni z roztopionym masłem (jabłka nie mogą się ani ugotować ani rozlecieć!). Jabłka zdejmujemy. Patelnię posypujemy solą, sól wyrzucamy, a patelnię przecieramy papierem, smarujemy oliwą, rozgrzewamy na średnim ogniu i wylewamy posolone i rozkłócone widelcem jajka, tak poruszając patelnią, aby rozprowadzić je po całej powierzchni. W miarę jak brzegi tężeją, zawijamy je widelcem lub łopatką do środka, poruszając jednocześnie patelnią, aby omlet nie przywarł. W momencie tężenia omletu układamy na wierzchu jabłka i obficie posypujemy cukrem pudrem.

Gdy omlet jest gotowy, składamy go na pół i przekładamy łopatką na półmisek, ewentualnie posypując jeszcze po wierzchu cukrem pudrem lub ozdabiając wiśniami albo truskawkami.

 

 
 
 
 

Copyrights © 2007 owoce-warzywa.com. Na stronie "Owoce i Warzywa" zawarty został spis owoców, spis warzyw oraz ich nazwy i podział. Przepisy kulinarne z owocami i warzywami.