Owoce i Warzywa
 

 Strona główna   |   Dodaj stronę do ulubionych   |   Kontakt     .

 
 


   Menu:     Owoce   |   Warzywa   |   Owocowe i warzywne przepisy kulinarne   |   Alfabetyczny spis treści    

 
     

.

Kokos

Kokos - opis owocu, jego rodzaje, odmiany. Składniki i wartości odżywcze, witaminy, minerały, kalorie.

   Kokos, a właściwie orzech kokosowy to owoc pochodzący prawdopodobnie z Polinezji. Nie jest znany dokładny kraj pochodzenia gdyż kokosy wyjątkowo dobrze poradziły sobie z rozprzestrzenianiem na terenie całej południowo-wschodniej Azji. Orzechy kokosowe unoszcząc się na falach oceanów są bowiem w stanie przemieścić się o tysiące kilometrów.

Kokos jest owocem palmy kokosowej, która w naturalnym środowisku może dorosnąć do 30 metrów wysokości. Kokos może posiadać wagę aż do 8 kg. Kokos jest niezwykle smacznym, aromatycznym i zdrowym owocem. Zawiera witaminy z grupy B, C, E a także duża ilość kwasu foliowego.

Orzech kokosowy ma niezwykle szerokie zastosowanie. Z jednego owoca możemy uzyskać co najmniej 3 produkty. Z kokosa otrzymujemy miąższ, sok oraz olej kokosowy.

To właśnie olej kokosowy jest jednym z najbardziej cenionych produktów wytwarzanych z kokosa. Jest zdrowy gdyż nie tuczy. Dodatkowo olej kokosowy wykorzystywane jest w kosmetyce, gdyż doskonale nawilża suchą skórę oraz pomaga w zachowaniu zdrowego wyglądu skóry.

 


 
 
 

Copyrights © 2007 owoce-warzywa.com. Na stronie "Owoce i Warzywa" zawarty został spis owoców, spis warzyw oraz ich nazwy i podział. Przepisy kulinarne z owocami i warzywami.