Owoce i Warzywa
 

 Strona główna   |   Dodaj stronę do ulubionych   |   Kontakt     .

 
 


   Menu:     Owoce   |   Warzywa   |   Owocowe i warzywne przepisy kulinarne   |   Alfabetyczny spis treści    

 
     

.

Barszcz z kapustą pekińską i boćwiną

Niezbędne składniki:

1/2 kg kapusty pekińskiej, 30 dag boćwiny (burak liściowy), 2 buraki, 2 cebule, 1 łyżka masła, 3/4 szklanki śmietany, 1 gałązka lubczyku, 2 gałązki selera naciowego, sok z cytryny, sól, cukier, 20 dag ugotowanej fasoli, 2 ząbki czosnku

Sposób przyrządzenia

   Buraki umyć, oczyścić, opłukać. Cebulę obrać, opłukać. Kapustę pekińską oczyścić z zewnętrznych uszkodzonych liści i umyć razem z liśćmi boćwiny, lubczykiem i selerem naciowym. Buraki i cebulę poszatkować na szatkownicy do warzyw. Warzywa liściaste pokrajać drobno. Zagotować 3 szklanki wody z dodatkiem soli i masła, do wrzątku włożyć wszystkie przygotowane warzywa i ugotować do miękkości (ok. 15 min.). Odstawić, zakwasić sokiem z cytryny, dodać roztarty z odrobiną soli i łyżeczką cukru czosnek oraz śmietanę. Przyprawić do smaku solą, cukrem i sokiem z cytryny, dodać oddzielnie ugotowaną fasolę. Wyporcjo-wać na talerze, wkładając do każdej porcji 1 jajko ugotowane na twardo i pokrajane w cząstki. Podawać z ziemniakami z wody.

Drogi Internauto! Jeśli przygotujesz ten przepis kulinarny proszę przyślij nam zdjęcie gotowej potrawy, a umieścimy je tutaj opatrzone twoim komentarzem.
Sprawdź również nasze inne
przepisy kulinarne bazujące na warzywach i owocach.

 
 
 
 

Copyrights © 2007 owoce-warzywa.com. Na stronie "Owoce i Warzywa" zawarty został spis owoców, spis warzyw oraz ich nazwy i podział. Przepisy kulinarne z owocami i warzywami.