Owoce i Warzywa
 

 Strona główna   |   Dodaj stronę do ulubionych   |   Kontakt     .

 
 


   Menu:     Owoce   |   Warzywa   |   Owocowe i warzywne przepisy kulinarne   |   Alfabetyczny spis treści    

 
     

.

Surówka z pasternaku

Niezbędne składniki:

25—30 dag pasternaku, 2 pory, 1 cebula, 6 łyżek posiekanych listków selera naciowego lub naci pietruszki, sok z cytryny, l/2 szklanki śmietany, 2 łyżki oleju sojowego lub oliwy, sól, pieprz, cukier, 1 łyżka posiekanych listków estragonu l bazylii.
 

Sposób przyrządzenia

   Śmietanę wymieszać z oliwą lub olejem i listkami ziół przyprawowych. Przyprawić do smaku sokiem z cytryny, solą, cukrem i pieprzem. Pory i pasternak umyć, oczyścić, opłukać. Sprawdzić dokładnie odchylając liście porów, czy pomiędzy nimi nie pozostały resztki piasku, przyciąć części zielone i wykorzystać je do zupy. Pory pokrajać w drobną słomkę, a pasternak utrzeć na tarce z dużymi otworami, skrapiając sokiem z cytryny. Wymieszać z sosem, przyprawić do smaku solą i cukrem. Wyłożyć na salaterkę i ozdobić śliwkami z marynaty lub pomidorami.

Drogi Internauto! Jeśli przygotujesz ten przepis kulinarny proszę przyślij nam zdjęcie gotowej potrawy, a umieścimy je tutaj opatrzone twoim komentarzem.
Sprawdź również nasze inne
przepisy kulinarne bazujące na warzywach i owocach.

 

 
 
 
 

Copyrights © 2007 owoce-warzywa.com. Na stronie "Owoce i Warzywa" zawarty został spis owoców, spis warzyw oraz ich nazwy i podział. Przepisy kulinarne z owocami i warzywami.