Owoce i Warzywa
 

 Strona główna   |   Dodaj stronę do ulubionych   |   Kontakt     .

 
 


   Menu:     Owoce   |   Warzywa   |   Owocowe i warzywne przepisy kulinarne   |   Alfabetyczny spis treści    

 
     

.

Sałata krucha mieszana

Niezbędne składniki:

1 duża główka lub 2 mniejsze sałaty amerykańskiej kruchej albo 25 dag roszponki, 1 pęczek rzodkiewki, 10—15 dag świeżego ogórka, 3 ząbki czosnku, 2 pęczki koperku, V/2 szklanki jogurtu, sok z cytryny, sól, pieprz
 

Sposób przyrządzenia

   Sałatę podzielić na listki, dokładnie umyć i osaczyć. Umyć również i osaczyć rzodkiewki, ogórek i koperek. Rzodkiewki oczyścić z twardych zewnętrznych liści, pozostawiając środkowe, młode i delikatne. Czosnek obrać, opłukać, drobno posiekać, rozetrzeć z solą i wymieszać z jogurtem. Posiekać koperek i dodać do sosu, który przyprawić sokiem z cytryny, solą i pieprzem do smaku. Rzodkiewki pokrajać w plasterki, listki drobno posiekać. Sałatę pokrajać w paski. Wymieszać wszystkie składniki z sosem jogurtowym, sprawdzić smak i ewentualnie przyprawić sokiem z cytryny, solą czy pieprzem. Gotową surówkę wyłożyć na salaterkę i posypać pokrajanym w makaronik nie obranym ogórkiem. Podawać surówkę zaraz po przyrządzeniu.

Drogi Internauto! Jeśli przygotujesz ten przepis kulinarny proszę przyślij nam zdjęcie gotowej potrawy, a umieścimy je tutaj opatrzone twoim komentarzem.
Sprawdź również nasze inne
przepisy kulinarne bazujące na warzywach i owocach.

 

 
 
 
 

Copyrights © 2007 owoce-warzywa.com. Na stronie "Owoce i Warzywa" zawarty został spis owoców, spis warzyw oraz ich nazwy i podział. Przepisy kulinarne z owocami i warzywami.